MOUNTAIN MARATHON 2013

cykl zawodów w biegach górskich


MOUNTAIN MARATHON to międzynarodowe zawody sportowe rozgrywane w jednej z najbardziej popularnych w ostatnich latach konkurencji - biegu górskim. Zawody, ze względu na atrakcyjność i prostą formułę, przeznaczone są dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, rekreacji i sportu w typowo górskim wydaniu.

Cykl biegów górskich MOUNTAIN MARATHON składa się z czterech edycji rozgrywanych w znanych, atrakcyjnych i malowniczych miejscowościach górskich. Każda z nich ma swój niepowtarzalny urok i charakter, ale wszystkie stoją na bardzo wysokim poziomie sportowym i dostarczają uczestnikom niezapomnianych wrażeń:

- edycja 1: Bieg na Czantorię (995 m), Ustroń, 29 czerwca

- edycja 2: Bieg na Śnieżkę (1602 m), Karpacz, 13 lipca

- edycja 3: Bieg na Radziejową (1262 m), Piwniczna-Zdrój, 10 sierpnia
Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim

- edycja 4: Bieg na Stare Wierchy (973 m), Rabka-Zdrój, 14 wrześniaW ubiegłych latach w zawodach wystartowało około 1200 zawodniczek i zawodników z kilku państw. Na stracie stanęła cała polska czołówka biegaczy górskich w tym m.in. Izabela Zatorska, Dominika Wiśniewska, Andrzej Długosz, Daniel Wosik, Maciej Bierczak i Rafał Matuszczak. Wśród amatorów górskiego biegania nie zabrakło także innych znanych postaci m.in. gen. Roman Polko, Artur Hajzer, Dariusz Załuski, Jakub Wesołowski.


Kilka informacji o MOUNTAIN MARATHON 2013:
- 4 edycje w pięknych górach
- ponad 60 km wymagających i widowiskowych tras
- ponad 5.500 metrów przewyższeń
- 8 kategorii wiekowych
- atrakcyjne medale i koszulki dla wszystkich uczestnikówZapraszamy do udziału w zawodach oraz kibicowania zawodnikom na trasie.

Organizatorzy